8536AG-02LFT
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
8536AG-02LFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 3:6
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : No/Yes
Series : -
Input : LVCMOS, LVTTL, Crystal
Supplier Device Package : 24-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 266 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVPECL
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8536A
Description : IC CLK BUFFER 3:6 266MHZ 24TSSOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3:6 266 MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)